Przejdź do głównej zawartości
9 minut

Jeden do jednego

Mierzące niemal 60m2 mieszkanie zlokalizowane w podwarszawskim Brwinowie jest dowodem na to, że realizacja projektu wnętrza może wyglądać identycznie, jak jego wizualizacje. Jesteś ciekaw, w jaki sposób osiągnąć taki efekt? Zapraszam Cię do artykułu, w którym opowiem o tej niezwykle gustownej aranżacji, w której „pierwsze skrzypce” gra szmaragdowa zieleń w akompaniamencie betonu i ciepłego odcienia drewna.

Powierzony nam projekt obejmował salon połączony z kuchnią, łazienkę oraz obszerny hol. Życzeniem Klienta, pasjonata literatury fantasy i gier RPG, było stworzenie wnętrza „z charakterem” – męskiego, ale zarazem przytulnego dla odwiedzających go gości i rodziny. Z tego powodu postanowiłyśmy odejść od typowych schematów, a przygotowywaną aranżację oprzeć na głębokim odcieniu zieleni z dodatkiem antracytu. Duet ten uzupełniłyśmy drewnem o ciepłej tonacji oraz surowym, jasnoszarym betonem. Spójność w projektowanej przestrzeni gwarantuje nie tylko powtarzająca się w określonym rytmie kolorystyka i materiały, lecz także wzór jodełki obecny na podłodze oraz w przestrzeni pomiędzy blatem kuchennym a szafkami wiszącymi.

STYLOWY KOMFORT

W przestronnym, jak na ten metraż, holu zaprojektowałyśmy dwie, bardzo pojemne szafy na wymiar. Pierwsza z nich, znajdująca się na lewo od wejścia została wyposażona w lustrzane fronty oraz podwieszona na pewnej wysokości. Uzyskana w ten sposób przestrzeń poniżej to wygodne miejsce na wsunięcie kilku par butów, także tych pozostawionych przez odwiedzających mieszkanie gości. Ten nietypowy, ale bardzo funkcjonalny zabieg pomaga zapanować nad bałaganem w holu i ciągłym potykaniem się o pozostawione buty.

Zabudowę meblową umieszczoną wzdłuż ściany po prawej stronie, od strony wejścia zakończyłyśmy narożną wnęką, w której znalazło się tapicerowane welurem siedzisko oraz haczyki na okrycia wierzchnie. Pozostała część zabudowy to przestrzeń dedykowana ubraniom oraz obuwiu. Jej ostatni, nieco głębszy segment zyskał funkcję schowka do przechowywania wyposażenia, środków czystości i innych niezbędnych akcesoriów. Dzięki temu wszystkie “przydasie” do sprzątania są pod ręką i nie zajmują miejsca w łazience czy w szafie w sypialni. 

Uwagę zwraca ciekawy podział frontów zabudowy, które wykonano z płyty o wzorze drewna oraz w kolorze antracytu. Te dwa kolory pojawiają się na zabudowie meblowej w całym mieszkaniu, dzięki czemu niezależnie od charakteru pomieszczenia, są one spójne i tworzą uporządkowaną całość. W całej strefie wejściowej, jak i komunikacyjnej, na podłodze położona została płytka ceramiczna imitująca beton. Motyw betonu to kolejny wspólny akcent dla całego mieszkania.  

Z BETONOWYM AKCENTEM

W tym niewielkim, lecz urokliwym salonie z aneksem kuchennym wiele elementów aranżacji może „skraść serce”, a każdy z gości znaleźć swoje ulubione miejsce. Czy będzie to antracytowa zabudowa kuchenna w kształcie litery „L”, czy efektowna ściana z telewizorem, betonem architektonicznym i subtelną dekoracją w postaci lameli? A może wygodna, narożna kanapa w jasnoszarym kolorze z podręcznym regałem tuż obok? Patrząc na całość aranżacji naprawdę ciężko się zdecydować.

Zaprojektowana przez nas zabudowa kuchenna jest bardzo pojemna, jednak co ważne, nie przytłacza przestrzeni salonu, w której się znajduje. Swoją pakowność zawdzięcza między innymi szafkom wiszącym o dwóch głębokościach. Te płytsze, służą do przechowywania codziennie użytkowanego wyposażenia i akcesoriów. Znajdujące się powyżej głębokie szafki to idealne miejsce do składowania pozostałych niezbędnych rzeczy, które użytkowane są nieco bardziej okazjonalnie. Zastosowane materiały i podświetlenia LED podkreślają dekoracyjny efekt podwójnych szafek, a położona na ścianie nad blatem płytka w układzie jodełki dodatkowo zdobi całą aranżację.

Zobacz też: Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Pomimo że zabudowa ma klasyczny układ w kształcie litery „L”, to próżno w niej szukać przestrzeni narożnej. Obydwa jej rzędy zostały zestawione z pionem wentylacyjnym, często błędnie postrzeganym jako problematyczny w projekcie mebli kuchennych. Dodatkowe miejsce do przechowywania oferuje wysoka zabudowa, w której umieściłyśmy również mikrofalę oraz piekarnik. Od strony salonu ciąg kuchenny został zakończony otwartym, ażurowym regałem będącym połączeniem metalowej ramy i drewnianej płyty. Zabudowę kuchenną zaprojektowałyśmy w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać istniejącą przestrzeń, jednocześnie unikając przytłaczającego efektu.

W sposób umowny, aneks kuchenny od salonu został rozdzielony czteroosobowym, okrągłym stolikiem jadalnianym, który wykonał na zamówienie lokalny stolarz. Nad nim pojawia się „biżuteryjny” akcent w formie złotego żyrandola o ciekawej formie. Strefa odpoczynku to wygodna i miękka kanapa narożna, zlokalizowana naprzeciwko ściany z telewizorem. Aranżacja tej płaszczyzny to ciekawa kompozycja stworzona z zabudowy meblowej na wymiar i ściany obłożonej płytami betonu architektonicznego, o delikatnej, lecz surowej strukturze. Subtelności dodają także lamele, które ocieplają wizualnie całość.

Zobacz też: Jak oddzielić kuchnię od salonu?Ciepły nastrój panujący w pomieszczeniu podkreśla drewniana podłoga od firmy City Design ułożona w ponadczasowy wzór jodełki francuskiej (tzw. szewron).

PRZYTULNIE, ALE PO MĘSKU

Łazienka została zlokalizowana w dość wąskim, nietypowym pomieszczeniu. Nie stało to jednak na przeszkodzie, aby umieścić w niej wszystkie niezbędne funkcje wraz z dodatkowym miejscem do przechowywania między innymi nad zabudową stelaża WC. Ciekawym rozwiązaniem jest pralka, którą umieszczono pod dwupoziomowym blatem z umywalką. Zastosowana różnica poziomów pozwala na wygodne korzystanie z umywalki oraz wsunięcie pralki pod blat. Ta nieszablonowa aranżacja pozwala w praktyczny sposób w nawet niewielkiej łazience zaprojektować atrakcyjne wizualnie miejsce dla tego urządzenia.

W projekcie łazienki połączyłyśmy dwa rodzaje płytek w odcieniu szarości (kabina prysznicowa, heksagony na ścianie z lustrem) z charakterystyczną ryflowaną płytką o wzorze drewna. Uzupełnienie tej lekko industrialnej kompozycji stanowi podtynkowa armatura oraz grzejnik w antracytowym kolorze. Materiał, z którego wykonano blat pod umywalką, został dopasowany do płytki podłogowej. Te przemyślane zestawienia sprawiają, że wnętrze ma swój wyrazisty, indywidualny charakter, jednak nadal pozostaje ciepłe i przytulne w odbiorze.

Zobacz też: Łazienka w bloku – jak ją urządzić?

SYPIALNIA SPOD ZNAKU LENIWCA

W sesji zdjęciowej niniejszej realizacji prezentujemy także sypialnię, której efekt jest aranżacją stworzoną samodzielnie przez naszego niezwykle odważnego Klienta. Zainspirowany przygotowanym przez nas projektem wnętrza, samodzielnie dobrał gustowną tapetę o wzorze egzotycznych liści, spomiędzy których spoglądają uroczo uśmiechające się leniwce. Patrząc na tę okładzinę ścienną, chyba nie ma wątpliwości, że funkcją tego pomieszczenia jest leniuchowanie…to znaczy relaks! Obszerna szafa powstała na podstawie zabudowy znajdującej w korytarzu oraz akcenty w szmaragdowym odcieniu zieleni podkreślają spójność sypialni z pozostałą przestrzenią mieszkania.

Zobacz też: Jak dobrać tapetę do wnętrza? Proste pomysły na doskonałą aranżację.

JEDEN DO JEDNEGO

Zdarza się, że wielu naszych Klientów, już na początku współpracy sygnalizuje nam obawy związane z realizacją wnętrza zgodnie z jego projektem. Wątpliwości dotyczą nie tylko jakości pracy wykonawców, lecz także zgodności efektu końcowego z przedstawionymi podczas współpracy wizualizacjami. Ponadto ich obawy podsycają przeczytane w Internecie historie, gdzie „wyczarowana” przez projektanta aranżacja okazuje się co najmniej częściowo niemożliwa do zrealizowania, ze względu na zastosowanie rozwiązań w rzeczywistości „niemających racji bytu”.

Tymczasem w naszym biurze projektowym podejmując współpracę z nowym Klientem, każdorazowo prezentujemy mu zgromadzone w naszym portfolio realizacje, zapewniając, że w przypadku Prostego Planu efekt końcowy… może być tylko i wyłącznie lepszy, niż to, co prezentujemy na wizualizacjach!

Zobacz też: 10 argumentów, dlaczego Architekt Wnętrz oszczędzi Twoje pieniądze.

Doskonałym przykładem takiego projektu jest właśnie „Jeden do jednego”, którego wizualizacje poniżej zestawiłyśmy ze zdjęciami realizacji. Zgodność pomiędzy ujęciami jest niepodważalna a za sukcesem tak rzetelnego odzwierciedlenia projektu wnętrza stoi nie tylko przygotowana przez nas w profesjonalny sposób kompleksowa dokumentacja techniczna, lecz także konsekwencja, z jaką Klient zrealizował przyjęte w projekcie rozwiązania. Nie bez wpływu jest również jakość pracy ekipy remontowej oraz pozostałych wykonawców (np. stolarza bądź tapicera). W przypadku „Jeden do jednego” wszystkie zabudowy meblowe oraz meble wolnostojące (np. stół) zostały zrealizowane na zamówienie, a ich wykonawca wywiązał się ze swojego zlecenia na medal, idealnie odzwierciedlając to, co zawarłyśmy w projekcie naszego autorstwa.

Projekt wnętrza w Brwinowie nieprzypadkowo nazwałyśmy „Jeden do jednego”. Jest on doskonałym przykładem na to, że profesjonalnie przygotowany projekt idący w parze z konsekwentną realizacją jego założeń to gwarancja doskonałego efektu końcowego. Ta ciepła i niezwykle przytulna przestrzeń idealnie wpisała się w oczekiwania naszego Klienta, dodatkowo inspirując go do samodzielnej, spójnej stylistycznie aranżacji sypialni.

Jeśli marzy Ci się wnętrze skrojone na miarę Twoich oczekiwań i chcesz być pewien, że realizacja będzie zgodna z przyjętymi w nim założeniami, skontaktuj się z zespołem biura projektowego Prosty Plan. Spotkajmy się na kawie i wspólnie zastanowimy, jak zaprojektować mieszkanie, w którym „zakochasz się od pierwszego wejrzenia”. Z naszą pomocą, efekt końcowy będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący niż ten, który zobaczysz na wizualizacjach.

Brak komentarzy!

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.