[PODCAST] ODC.02 PIERWSZY ROK PROWADZENIA BIURA PROJEKTOWEGO- SUKCESY I PORAŻKI

[PODCAST] ODC.02 PIERWSZY ROK PROWADZENIA BIURA PROJEKTOWEGO- SUKCESY I PORAŻKI

 

Jaki był ten rok dla mnie i mojej firmy?

Drugiego listopada świętowałam małą rocznicę prowadzenia swojej działalności. Postanowiłam uczciwie podsumować mijające 12 miesięcy i odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie w tym czasie odniosłam sukcesy, co uważam za dobrą prognozę a czego nie udało mi się zrobić w 100%. Ponieważ do mojej wyobraźni najlepiej przemawiają liczby postanowiłam policzyć ile w tym roku zrealizowałam zleceń, jaką w przeliczeniu na m2 powierzchnię zaprojektowałam, ile średnio podpisuje nowych projektów miesięcznie i z jakim wynikiem finansowym zamykam ten rok. Ale moja firma to nie tylko projektowanie. Jej drugą, równie mocną stroną jest blog. Kiedy zajrzałam w statystyki i podsumowanie roku byłam zaskoczona. Nigdy nie pomyślałabym, że tak wąska tematyka jaką jest praca architekta wnętrz będzie cieszyć się tak dużym powodzeniem. Tym bardziej, że z trwającej właśnie na Facebooku ankiety wynika, że blisko 90% czytających bloga to osoby zawodowe zajmujące się tym tematem. To sprawia, że Prosty Plan wyrósł na jeden z najbardziej specjalistycznych blogów o tematyce wnętrzarskiej w polskim internecie. Nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa z tego powodu.

Miniony rok to wiele fajnych projektów, pozytywnych inwestorów, inspirujących rozmów, moje „pierwsze” razy w wielu pobocznych aspektach projektowania, ale niestety też kilka porażek. A raczej potknięć mniej i bardziej bolesnych, których doświadcza każdy młody przedsiębiorca. W podcaście opowiadam o tym co mnie rozczarowało, jakie popełniłam błędy i gdzie straciłam czujność. Gorzka lekcja, z której wyciągnę wnioski na przyszłość. W oparciu o doświadczenie innych przedsiębiorców opowiadam o tym na co warto uważać w pierwszym roku prowadzenia własnej działalności.

Na otarcie łez zdradzam jakie mam plany na przyszły rok, co chciałam zrealizować i co dużego szykuję dla Was. To daję mi siłę i energię do dalszych działań. Mam nadzieję, że dzięki moim doświadczeniom będzie Wam łatwiej rozpocząć własną działalność, a bardziej doświadczonym zrobić rachunek sumienia z kończącego się roku. Taki spojrzenie w szerszej perspektywie daj zawsze najlepsze odpowiedzi, bo nie jest podyktowane chwilowymi emocjami. Nawet jeśli obecnie cierpicie na spadek formy, zachęcam do podsumowanie ubiegłych 12-stu miesięcy, aby ocenić co dobrego się wydarzyło a co można naprawić zaraz po Nowym Roku :)

TEGO DOWIESZ SIĘ Z DZISIEJSZEGO ODCINKA PODCASTU:

– Dlaczego zdecydowałam się założyć swoją firmę?
– Jak funkcjonowanie bloga wpłynęło na podjęcie decyzji o założeniu własnej firmy?
– Jakie rozwiązania i usługi zaproponowałam swoim klientom?
– Co uważam na największą zaletę prowadzenia własnej firmy?
– Co daje mi największą radość w prowadzeniu swojej firmy?
– Jakie korzyści płyną z prowadzenie bloga i swojej firmy jednocześnie?
– Jak prezentują się statystyki bloga od 2015 roku?
– Jak popularność bloga wpłynęła na rozwój firmy?
– Ile projektów wykonałam w tym roku?
– Jakie były moje największe porażki w 2017 roku?
– Jakie są największe błędy popełniane przez młodych przedsiębiorców według autorów podcastu Mała Wielka Firma? I czy się z nimi zgadzam?
– Błędy finansowe jakie popełniłam w ubiegłym roku.
– O moich planach biznesowych i blogowych na 2018 rok. Co dużego szykuję w nadchodzącym roku?

KLIKNIJ „PLAY”. MIŁEGO SŁUCHANIA :)

PODCAST DO POSŁUCHANIA W iTunes: 

 TRANSKRYPCJA PODCASTU- POCZYTAJ

 

[NOTATKI] W TYM ODCINKU PODCASTU MÓWIŁAM O:

– Prosty Plan na Facebooku – https://www.facebook.com/ProstyPlanBlog
– Prosty Plan na Instagramie – https://www.instagram.com/prostyplan/
– podcast Marka Jankowskiego i Pawła Tkaczyka z Małej Wielkiej Firmy o błędach popełnianych przez młodych przedsiębiorców:  https://malawielkafirma.pl/bledy-przedsiebiorcow/
– wpis na blogu o powodach odejścia z etatu: https://www.prostyplan.pl/blog/rzucilam-prace-na-etacie

Dziękuję za wysłuchanie drugiego odcinka podcastu :)
Napisz w komentarzu jakie są Twoje doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy? Co było dla Ciebie nowe, zaskakujące, trudne? A jeśli dopiero przygotowujesz się do założenia własnej pracowni, napisz jakie są Twoje największe obawy.
Jeśli podoba Ci się taka forma komunikacji- daj znać w komentarzu!
Jeśli jest coś co mogę zmienić lub poprawić, aby lepiej się tego słuchało- daj znać w komentarzu!
[PODCAST] ODC.02 PIERWSZY ROK PROWADZENIA BIURA PROJEKTOWEGO- SUKCESY I PORAŻKI
4.7 (93.64%) głosów: 22

Mogą Ci się spodobać: