[PODCAST] ODC. 9 NAJCZĘSTSZE MITY I PRZEKONANIA NA TEMAT PROWADZENIA WŁASNEJ PRACOWNI PROJEKTOWEJ

[PODCAST] ODC. 9 NAJCZĘSTSZE MITY I PRZEKONANIA NA TEMAT PROWADZENIA WŁASNEJ PRACOWNI PROJEKTOWEJ

Kiedy ponad 3 lata temu rzucałam swoją pracę na etacie (Rzuciłam pracę na etacie i żałuję jednego.) wiedziałam, że będzie to skok na głęboką wodę. Skok, do którego przygotowałam się wcześniej, sprawdziłam jak daleko jest dno, czy nie grożą mi niebezpieczeństwa i czy dam radę wypłynąć. Można więc powiedzieć, że pewną podstawę miałam: znałam się na projektowaniu, miałam doświadczenie i trochę oszczędności na start. Ale byłam w tym sama. Wiedziałam, że w trudnych sytuacjach będę musiała liczyć sama na siebie, sama ustalać sobie zadania, rozliczać się z nich i motywować do działania. Wiedziałam, ze jak dam D to sama będę musiała wyciągać się z kłopotów, że jak będę miała problem to już nie mam buforu bezpieczeństwa w postaci zespołu, a jak sama nie znajdę klienta to nikt mi go na tacy nie przyniesie. Jednym słowem musiałam zakasać rękawy i działać. Oczywiście nie uniknęłam wpadek, błędów, pomyłek czy nieprawdziwych przekonań. O tym jak wyglądał pierwszy rok mojej działalności, co w nim było trudne a co było zaskoczeniem mówiłam w drugim odcinku podcastu [PODCAST] ODC.02 Pierwszy rok prowadzenia biura projektowego- sukcesy i porażki”  Dziś niejako w nawiązaniu do tego nagrania postanowiłam się zmierzyć się z najpopularniejszymi obawami wszystkich początkujących przedsiębiorców oraz tych, którzy myślą o założeniu własnej pracowni.

Nowością, która pojawia się przy okazji tego podcastu to LIVE, który odbędzie się podczas #archigadek na Instagramie https://www.instagram.com/prostyplan/ oraz na grupie ArchitektPro https://www.facebook.com/groups/architektpro/ już 27 stycznia o godzinie 9:30. Powtórki będą dostępne na obu tych platformach. Serdecznie zapraszam Cię do odsłuchania podcastu, a pozniej do zabrania głosu w dyskusji podczas spotkania on-line. 

TEGO DOWIESZ SIĘ Z DZISIEJSZEGO ODCINKA PODCASTU:

  • Czy to prawda, że własna pracownia projektowa pozwala robić to co się kocha?
  • Czy zaprojektowanie swojego mieszkania, pomoc w dekoracji mieszkania koleżanki jest wystarczające, aby projektować cudze wnętrza?
  • Z czym wiąże się projektowanie wnętrz i jakie obowiązki będą do Ciebie należeć poza dobieraniem poduszek?
  • Z czym wiąże się praca w domu, jakie są plusy i minusy home office?
  • Jak realizować swoje cele zawodowe pracując w domu?
  • Ile faktycznie pracuje się przy komputerze, a ile spędza się na spotkaniach z klientami?
  • Czy na początku działalności dla rodziny i przyjaciół pracuje się za darmo?
  • Jaką stawkę ustalić na początku działalności?
  • Czy na początku warto brać każde zlecenie?

 

KLIKNIJ „PLAY”. MIŁEGO SŁUCHANIA :)

PODCAST DO POSŁUCHANIA W ITUNES: 

Nie zapomnij zostawić swojej oceny i komentarza do tego podcastu oraz całego cyklu :)

[NOTATKI] W TYM ODCINKU PODCASTU MÓWIŁAM O:

 


Dziękuję za wysłuchanie dziewiątego odcinka podcastu :)
Mam nadzieję, że wysłuchanie podcastu dostarczyło Ci informacji na temat tego jakie możesz mieć często nieprawdziwe przekonania na temat własnej pracowni projektowej. Daj znać w komentarzu czy w którymś z wymienionych przykładów odnalazłaś swoje obawy lub wątpliwości. A może chodzą Ci po głowie jeszcze inne myśli i chcesz o tym porozmawiać? 
Jeśli podoba Ci się taka forma komunikacji- daj znać w komentarzu!
Jeśli jest coś co mogę zmienić lub poprawić, aby lepiej się tego słuchało- wiesz co masz zrobić :)

 

You may also like

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *