Realizacja z kolorem i kotami.
Kolor i koty – te dwa słowa idealnie podsumowują energetyczny projekt na warszawskim Bemowie, którego realizację ukończyłam w bieżącym roku. Kolorem epatuje tutaj niemalże każda płaszczyzna – począwszy od tapety w salonie, kończąc na ścianie w łazience ze wzorem jodełki. Pomimo że aranżacja wnętrza zdaje się „kolorowa” i wyrazista, to wciąż jest utrzymana w harmonijnej kolorystyce bieli połączonej z szarością, a obecne w niej barwy i wzory, zamiast wprowadzać chaos bądź nieład, doskonale wzajemnie się uzupełniają.
Klienci, dla których miałam przyjemność podjąć ten projekt, to małżeństwo pracujące w branży IT, a ich marzeniem było uczynić własne mieszkanie miejscem odpoczynku i relaksu, z dala od pracy i komputerów. Poza parą inwestorów, w dającym poczucie bezpieczeństwa wnętrzu, zamieszkać miała również dwójka kotów, aczkolwiek nieprzypadkowo piszę w czasie przeszłym, ponieważ w momencie realizacji sesji zdjęciowej okazało się, że do mieszkania wprowadziły się dwa kolejne mruczki.
BIEL I SZAROŚĆ Z KROPLĄ TURKUSU
Cechą wyróżniającą tę aranżację wnętrza spośród innych projektów jest balans zachowany pomiędzy delikatną kolorystyką ścian i mebli ocieplonych strukturą drewna a wyrazistymi teksturami tapet, których to zwolenniczką okazała się klientka. Dzięki temu zestawieniu uzyskaliśmy przestrzeń o zindywidualizowanym charakterze, będącą odzwierciedleniem gustu oraz oczekiwań moich klientów.
HARMONIJNIE, Z CHARAKTEREM I NA TEMAT
Serce mieszkania stanowi salon połączony z jednorzędowym ciągiem kuchennym, który zarówno swoją formą, jak i materiałami, z jakich został wykonany, nie przytłacza wnętrza, a jednocześnie pełni wszystkie niezbędne funkcje. Jego dodatkowym atutem są dwupoziomowe szafki wiszące, które w znaczący sposób zwiększają powierzchnię przechowywania. Jasnoszary ciąg kuchenny został wizualnie ocieplony dekorem drewna w postaci blatu i płytkich szafek, a ścianę pomiędzy nimi obłożono szkłem. Przemyślana aranżacja niniejszej przestrzeni pozwoliła zmieścić w salonie nie tylko sofę narożną, lecz także stół z krzesłami, oddzielony od strefy relaksu obszernym regałem na książki.
ZOBACZ TEŻ: Jak urządzić małą kuchnię w bloku?
Centralną ścianę salonu zdobi tapeta o roślinnym wzorze w kolorystyce wyrazistej zieleni. Dzięki harmonijnemu doborowi pozostałych elementów nie sprawia ona przytłaczającego wrażenia, a wręcz przeciwnie, podkreśla lekkość przestrzeni, a jej barwa wycisza i koi po intensywnym dniu pracy. Obszerne okno na taras celowo nie zostało wyposażone w tekstylne dekoracje ze względu na rozpościerający się z niego widok, między innymi na pobliskie lotnisko.
ZOBACZ TEŻ: Kuchnia otwarta na salon – wady i zalety użytkowania
W utrzymaniu czystości we wnętrzu pomagać będzie robot sprzątający, którego stację dokującą umieszczono pod szafką na obuwie z tapicerowanym siedziskiem w niewielkim, acz przestronnym holu. Prócz lamelowanej ściany z haczykami na okrycia wierzchnie, przestrzeń tę przyozdobiła kolejna tapeta, przedstawiająca monochromatyczny pejzaż.
SYPIALNIA Z NIEOCZYWISTYM AKCENTEM
W sypialni ścianę naprzeciw wejścia pokryła tapeta w przyciągający wzrok, nieoczywisty wzór, w tonacjach złamanej zieleni, umbry i beżu. Została ona zestawiona z płaszczyzną ściany w jednolitym odcieniu zielonego, a także z jasnoszarą zabudową meblową na wymiar, co doskonale wzajemnie harmonizuje. Dodatkowym akcentem w tej aranżacji pomieszczenia jest rozpościerający się za oknem widok na tereny zielone i to właśnie on zadecydował o ostatecznej lokalizacji łóżka, pomimo że tak naprawdę umieszczenie go na każdej ze ścian byłoby funkcjonalne. W jednym z narożników miejsce znalazł sporych wymiarów drapak dla kotów, pozwalający im na spędzanie czasu ze swoimi właścicielami o każdej porze dnia.
GABINET ZE SREBRNYM GLOBEM
Sporą zasługę w maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni tego pomieszczenia zawdzięczamy zabudowie na wymiar w postaci regałów na książki oraz szafy ubraniowej z lustrzanym frontem. W biurku dedykowanym do pracy przy komputerze znalazło się także miejsce na specjalną szufladę, w której ukryte zostało… pianino! Ciekawym akcentem wnętrza jest ściana z monochromatyczną tapetą przedstawiającą Księżyc, która podczas przerwy w pracy, pozwoli odpocząć zmęczonym oczom chociaż na chwilę. Na jej tle umieszczona została sofa z funkcją spania, aby gabinet okazyjnie mógł stać się pokojem gościnnym.
Z BARWNYM DODATKIEM
Na uwagę zasługuje również łazienka, która to utrzymana w tonacji szarości, została zaakcentowana barwnym dodatkiem w postaci ściany obłożonej płytką o wzorze jodełki o rękodzielniczym charakterze. Wnętrze wyposażono w wannę z parawanem i deszczownicą, a obok miski ustępowej umieszczono baterię bidetową oraz dodatkową półkę. Na ścianie naprzeciw, znalazła się szafka z kamiennym blatem i podwieszaną w nim umywalką, a także z dekoracyjnymi wnękami na kosmetyki. W szafce tej, w estetyczny sposób ukryto pralkę oraz… kocią kuwetę! Od strony funkcjonalnej zrealizowaliśmy wszystkie niezbędne założenia, pozostawiając jednocześnie w pomieszczeniu sporo wolnej przestrzeni, co w typowej łazience w budynku wielorodzinnym, nie jest łatwym zadaniem. Wrażenie przestrzenności pomieszczenia zwiększają dwa naprzeciwległe lustra – okrągłe, podświetlane listwą LED oraz prostokątne, będące płaszczyzną frontów szafki wiszącej nad stelażem WC. Tworzące się w nich „nieskończenie wielokrotne” odbicie dodatkowo rozświetla wnętrze.
ZOBACZ TEŻ: Łazienka w bloku – jak ją urządzić?
KOCIE SPRAWY
Ze względu na wcześniej wspomnianych czworonożnych lokatorów tego wnętrza, istotne było, aby w sposób funkcjonalny dostosować je także do ich potrzeb, czyli między innymi wyposażyć w kuwetę oraz drapaki. Założenie to udało się z powodzeniem zrealizować. Kuweta została ukryta w szafce pod umywalką w łazience, a dostęp do niej zapewniono poprzez specjalny otwór. Ponadto, koci lokatorzy otrzymali w sypialni swoich właścicieli wielopiętrowy drapak z miejscem do odpoczynku, a ściany w holu, wszędzie gdzie było to możliwe, zostały wyposażone w dedykowane im półki.
Zaprezentowana aranżacja wnętrza tworzy spójną kompozycję, która sprzyja wypoczynkowi po dniu spędzonym przed komputerem. Zastosowane w tapetach wzory i kolory udowadniają, że harmonia we wnętrzu nie musi oznaczać wykorzystania wyłącznie odcieni szarości i beżu, a odpowiednio dobrane desenie mogą stanowić relaks dla zmęczonych pracą oczu.
Spodobała Ci się koncepcja mieszkania, jaką przygotowaliśmy dla naszej pary specjalistów z branży IT? Zgłoś się do nas i zapewnij sobie stylowe oraz funkcjonalne wnętrze!
Brak komentarzy!