Przejdź do głównej zawartości
10 minut

Żurawie Origami

Nie da się ukryć, że w projekcie tym ważną rolę odgrywa kolor oraz… ptaki! To ciekawe, a zarazem atrakcyjne połączenie odcieni granatu, różu i szarości stało się przepisem na zaprojektowane przez nas wnętrze. Nieprzypadkowo wykorzystałyśmy w nim kolory, które są znakiem rozpoznawczym pracowni Prosty Plan. Zaaranżowana z ich zastosowaniem przestrzeń jest harmonijna, szykowna a barwne tapety z ptasimi akcentami niewątpliwie dodają jej stylu. Na zaprojektowanych przez nas 96m2 nie mogło zabraknąć także funkcjonalnych rozwiązań oraz komfortowego wyposażenia. Chcesz dowiedzieć się więcej o realizacji „Żurawie Origami”? Serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z niniejszym artykułem.

Zmiany, zmiany

Jak w wielu projektach naszego autorstwa także i tutaj dokonałyśmy zmian względem układu zaproponowanego przez dewelopera. W tym przypadku zostały one przeprowadzone już po oddaniu lokalu naszym klientom, a więc na etapie wykończeniowym. Przede wszystkim powiększyłyśmy łazienkę kosztem kuchni oraz korytarza. Ten śmiały krok początkowo budził wiele obaw, także ze strony Klientów, jednak ostateczny efekt spotkał się z pozytywnym odbiorem. Pomniejszona nieco kuchnia nie utraciła swojej funkcjonalności, a korytarz wciąż pozostał przestronny i wygodny w użytkowaniu. Uzyskana w łazience dodatkowa przestrzeń pozwoliła na umieszczenie w niej wygodnego prysznica typu walk-in. Ponadto podjęłyśmy decyzję, aby na końcu korytarza wydzielić niewielkie pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na pralnię.

Zobacz też: 5 cech dobrego projektu wnętrza

Wygodnie i kolorowo

Po lewej stronie od głównego wejścia zaprojektowałyśmy obszerną zabudowę meblową wykonaną na wymiar przez stolarza. Ta pojemna szafa zmieści nie tylko okrycia wierzchnie na każdą porę roku, lecz także obuwie. Integralną część mebla stanowi tapicerowane siedzisko w formie wnęki, które pozwala w wygodny sposób usiąść podczas zakładania bądź zdejmowania butów. Zabudowa meblowa została wykonana z białej płyty laminowanej, a subtelne frezy podkreślają stylistykę projektowanego wnętrza.

Aranżacji strefy wejściowej towarzyszą charakterystyczne dla projektu kolory. Ścianę z drzwiami oraz wnękę z siedziskiem pomalowano w kolorze granatowym, a tapicerkę siedziska wykonano w kobiecym odcieniu brudnego różu. Stylowego efektu dodają podłużne, złote uchwyty, których materiał stanowi jeden ze wspólnych akcentów w całym projekcie. Na podłodze położono jasnoszarą płytkę o delikatnym wzorze betonu, a w pozostałej części mieszkania pojawił się dębowy parkiet o klasycznym układzie.

Korytarz płynnie przechodzi w strefę dzienną, co sprawia, że dostrzec z niego można znajdującą się na ścianie z telewizorem tapetę z ptasim motywem. Dostojnie przechadzające się wśród kwiatów żurawie to urocza i stylowa dekoracja, zapraszająca do głębi wnętrza.

Harmonia na co dzień

Zaprojektowana przez nas otwarta przestrzeń dzienna składa się ze strefy relaksu, jadalni oraz kuchni. Jej główny akcent stanowi wspomniana wcześniej, pokryta tapetą ściana z telewizorem, której wzór jest na tyle stonowany, że nie rozprasza podczas oglądania telewizji. Naprzeciw niej umieściłyśmy bladoróżową sofę narożną oraz fotel. Delikatne niebieskie akcenty pośród dodatków nawiązują do frontów w szafce RTV oraz granatowej ściany w przedpokoju.

Strefę jadalni wyposażyłyśmy w sześcioosobowy, drewniany stół nad którym zawieszona została podwójna oprawa oświetleniowa. Kolorystyka krzeseł współgra ze znajdującą się w pobliżu sofą. Ze strefy dziennej rozpościera się piękny widok na zewnątrz, co sprawia, że przestrzeń ta jest doskonale oświetlona. Na oknach powieszone zostały wykonane na zamówienie zasłony w kolorze granatowym, który wizualnie łączy przestrzeń salonu i jadalni z kuchnią.

Biel, róż i szczypta turkusu

Wspomniane wcześniej modyfikacje związane z układem mieszkania wpłynęły pozytywnie również na funkcjonalność zaprojektowanej przez nas kuchni. Zmiany te pozwoliły nam zaplanować komfortową zabudowę kuchenną w kształcie litery U. W takim układzie z powodzeniem mogłyśmy zastosować zasadę tzw. trójkąta roboczego i rozmieścić wyposażenie w wygodnych względem siebie odległościach.

W wysokiej zabudowie zmieściłyśmy nie tylko lodówkę, piekarnik i ekspres do kawy, lecz także wygospodarowałyśmy sporo przestrzeni dedykowanej przechowywaniu. Pas niskich szafek kuchennych zwieńczonych blatem roboczym idealnie skrywa się za ścianą oddzielającą kuchnię od salonu, a ze strefy dziennej dostrzegalny jest wyłącznie pas wysokiej zabudowy. Powyżej blatu kuchennego wykonanego z laminowanego MDF-u o dekorze drewna zaprojektowałyśmy szafki wiszące w odważnym odcieniu soczystego, malinowego różu. Ten pozornie wyrazisty kolor stanowi spójny akcent niniejszej aranżacji, przemawiający na rzecz harmonii z pozostałą częścią strefy dziennej.

Zobacz też: Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Na szczególną uwagę zasługują detale takie jak złota armatura, uchwyty oraz subtelne frezowania wykonane we frontach, które nadają zabudowie meblowej elegancji. Znajdująca się w przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi mozaika o formie cienkich cygaretek w turkusowym kolorze to piękny akcent o nieco artystycznym, wręcz rękodzielniczym charakterze.

Zabudowę kuchenną, od strony przejścia do strefy dziennej, zwieńczyłyśmy przeszkloną witrynką, która stanowi świetną przestrzeń na wyeksponowanie ozdobnej zastawy, pamiątek z wakacji bądź ekskluzywnego alkoholu.

W stronę słońca

Projekt sypialni to szereg funkcjonalnych rozwiązań. Na uwagę zasługuje zlokalizowana we wnęce toaletka, która otoczona została szeregiem podręcznych szafek i szuflad. Nie mogło także zabraknąć akcentu w postaci granatowego koloru, który doskonale kontrastuje z jasną bielą zabudowy meblowej.

Ścianę z łóżkiem obłożyłyśmy tapetą przedstawiającą dzikie gęsi. Ta utrzymana w odcieniach szarości, beżu i złota grafika to doskonałe nawiązanie nie tylko do „ptasiej” tematyki okładzin ściennych w zaprojektowanym przez nas wnętrzu, lecz także do złotych uchwytów meblowych oraz opraw oświetleniowych.

Zobacz też: Jak dobrać tapetę do wnętrza? Proste pomysły na doskonałą aranżację.

Komfort codziennego wypoczynku zapewnia obszerne, tapicerowane łóżko wyposażone po obydwu stronach w szafki nocne. Obowiązkowo w zasięgu ręki umieściłyśmy łączniki oraz gniazda elektryczne. O wygodę podczas wieczornej lektury zadbają wiszące bezpośrednio nad łóżkiem oprawy sufitowe o biżuteryjnej formie.

Na szczególną uwagę zasługują znajdujące się po lewej stronie łóżka drzwi do garderoby, które zostały pokryte tapetą. Tego typu rozwiązanie połączone z odpowiednim systemem montażu skrzydła drzwiowego pozwala w sposób wizualny sprawić, że staje się ono niemalże niewidoczne. Zachowana została również ciągłość wzoru tapety, co stanowi dodatkowy atut wizualny. Tymczasem garderoba w postaci oddzielnego pomieszczenia to sposób na wygodne przechowywanie odzieży w przestrzeni wyłącznie jej dedykowanej.

Praktyczne rozwiązanie

Jedno z pozostałych pomieszczeń to gabinet pełniący także funkcję pokoju gościnnego. We wnętrzu umieściłyśmy dwa biurka, składaną sofę z funkcją spania oraz obszerny regał, na którego półkach zmieściła się spora kolekcja literatury. Mebel ten został wykonany z materiałów pojawiających się w mieszkaniu, dlatego stanowi on spójny akcent w kontekście całego projektu.

Przyjaciele z bajkowej krainy

Pokój dziecięcy to przyjemne, pastelowe wnętrze dedykowane dla najmłodszego domownika. Na jednej ze ścian pojawiła się subtelna tapeta przedstawiająca leśne zwierzątka. Akcent ten wspaniale ozdobił dziecięce wnętrze, nie przytłaczając go nadmiernie.

Domowe SPA

Marzeniem większości naszych Klientów jest wyposażenie swojej łazienki zarówno w wannę, jak i kabinę prysznicową. W wielu mieszkaniach ze względu na niewielki metraż posiadanie obydwu udogodnień tym bardziej o wygodnych w użytkowaniu parametrach bywa niemożliwe. W przypadku tego projektu deweloper wstępnie przewidział takie rozwiązanie, jednak łazienka, w której miał pojawić się prysznic, była zaskakująco mała. Z tego powodu zdecydowałyśmy się nieco zmodyfikować układ funkcjonalny mieszkania, o czym szczegółowo pisałyśmy na początku artykułu.

Uzyskana w ten sposób przestrzeń pozwoliła na zmieszczenie wygodnego prysznica typu walk-in z odpływem liniowym w posadzce, umywalki nablatowej oraz miski ustępowej. Warto zwrócić uwagę na mozaikę znajdująca się na ścianach pod prysznicem, ponieważ ułożenie wzoru tzw. jodełki z zachowaniem jego płynności na dwóch prostopadłych ścianach jest naprawdę sporym wyzwaniem dla ekipy wykończeniowej. Lustro zaakcentowałyśmy dodatkowymi oprawami oświetleniowymi w złotym kolorze. Czarne listwy przeszklenia kabiny, rama lustra oraz uchwyty nadały wnętrzu nieco industrialny charakter, podkreślony także poprzez płytkę ścienną o charakterze surowego kamienia w antracytowym kolorze. Akcenty z płyty o dębowym dekorze ociepliły kompozycję, a na ścianach nie mogło zabraknąć granatowego koloru korespondującego z całością projektu.


Druga łazienka prócz standardowego wyposażenia, zamiast prysznica posiada wygodną wannę odbudowaną płytką w granatowym kolorze. Na ścianie nad nią umieściłyśmy tapetę z odlatującym stadem żurawi, która aby znaleźć się na płaszczyźnie narażonej na częstą ekspozycję wody i wilgoci została pokryta odpowiednią izolacją. Wprost wnętrza znajduje się nablatowa umywalka zamontowana na obszernej szafce łazienkowej. Ciekawym akcentem jest wzór jodełki powtarzający się w strukturze białej płytki ściennej. Po lewej stronie pomieszczenia umieściłyśmy miskę ustępową, a nad zabudową jej stelaża zaprojektowałyśmy pojemną szafkę wiszącą z lustrzanymi frontami i otwartymi półeczkami. Wykorzystane przez nas we wnętrzu płytki nie przytłaczają wizualnie wnętrza, dzięki czemu zachowało ono swój lekki i delikatny charakter.


Ponadto przeniesienie pralni do osobnego, niezależnego od łazienek pomieszczenia uwolniło w nich przestrzeń pozwalającą na zastosowanie wyposażenia o wygodniejszych parametrach oraz rozmieszczenie go w bardziej ergonomiczny sposób.

Zobacz też: Łazienka w bloku – jak ją urządzić?

Ptaki szczęścia

Historia żurawi w naszym projekcie zaczęła się od wyboru tapety, którą umieściłyśmy na ścianie nad wanną w jednej z łazienek. Nie da się ukryć, że ptaki, a zwłaszcza żurawie to jeden z motywów przewodnich tego projektu. Te pełne gracji ptaki już od czasów starożytności kojarzone były ze szczęściem oraz dobrobytem, a w krajach azjatyckich są symbolem dobra, harmonii oraz pomyślności. Z tego właśnie powodu żurawie pojawiające się na tapetach w zaprojektowanym przez nas wnętrzu to nie tylko elegancka i atrakcyjna wizualnie aranżacja, lecz także metafora tego, co chciałybyśmy, aby towarzyszyło naszym Klientom na co dzień w ich nowym lokum.

 

Jeśli przypadł Ci do gustu projekt „Żurawie origami” to koniecznie zapoznaj się z innymi realizacjami biura projektowego Prosty Plan. Odważne i ciekawe kolory, harmonia aranżacji oraz funkcjonalne, a zarazem praktyczne rozwiązania to nasz znak rozpoznawczy. Znajdziemy sposób na zaprojektowanie każdego wnętrza.

Planujesz remont lub wykończenie mieszkania? Zastanów się nad wynajęciem profesjonalisty! Architektki z biura Prosty Plan chętnie pomogą Ci zaaranżować wnętrze w indywidualny, dopasowany do Twoich potrzeb sposób. Projekty, które wykonujemy, cechuje ponadczasowa stylistyka i komfort zastosowanych rozwiązań. Z naszym wsparciem maksymalnie wykorzystasz przestrzeń, którą dysponujesz. Jeśli nadal się wahasz, skontaktuj się z projektantkami z biura Prosty Plan i umów na spotkanie. Zaprojektuj z nami wnętrze Twoich marzeń.Brak komentarzy!

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.