Przejdź do głównej zawartości

PROJEKT Harmonia

Powierzchnia:
65 m2
Budownictwo:
Nowe
Liczba pokoi:
3
Przeznaczenie:
2 osoby

Jak chyba każdy architekt lubimy współprace nieoczywiste, które zaskakują nas od samego początku i trzymają w napięciu aż do postawienia ostatniej “kropki nad i”. Projekt mieszkania dla tej wyjątkowej pary taki właśnie był. Znacie to uczucie, kiedy z jednej strony wiecie, że możecie wszystko, a z drugiej zerka na Was czujne oko mamy? W tym przypadku „mamą” był klient, który brał bardzo czynny udział we wszystkich ustaleniach i wyborach, negocjował kolory oraz materiały. Klientka raczej nie miała uwag, ale ostateczną decyzję zawsze podejmowali razem. Powiemy szczerze, że było to bardzo ciekawe doświadczenie. Zazwyczaj panowie nie angażują się w urządzanie mieszkania, a tutaj było na odwrót i wiecie co? Bardzo, ale to bardzo nam się ta współpraca podobała. Między innymi z uwagi na efekt, jaki osiągnęliśmy!

Idealne połączenia nie istnieją?

Mówi się, że kompromis to zawsze przegrana jednej ze stron, ale patrząc na projekt mieszkania na warszawskim Tarchominie, zupełnie się z tym nie zgadzamy. Oto kompromis pomiędzy kobiecością a męskością, delikatną ręką a silnym ramieniem, bielą (najczęstszy wybór kobiet) a czernią (ulubiony wybór mężczyzn). Z tego kompromisu powstało wnętrze, zachowujące idealne proporcje pomiędzy wyborami mieszkającej w nim pary. Przytulność przeplata się tutaj z funkcjonalnością, szarości z granatem, lekkość z siłą, nutka kobiecości z męskością. Tę jedność widać w wielu elementach i miejscach mieszkania.

Kuchnia do zadań specjalnych

W projekcie znajduje się szereg rozwiązań, zwiększających jego funkcjonalność, bo właśnie na funkcjonalność stawialiśmy tutaj najbardziej. Pojemne szafy, wnęki wykorzystane na schowki, łatwe do utrzymania w czystości tkaniny – wszystko to wpływa na komfort mieszkania. Spójrzcie tylko na kuchnię – niewielki metraż, otwarta na salon ze stołem jadalnym. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale gwarantujemy, że w tym małym aneksie zmieściło się wszystko. Główna zasługa w tym szafek wiszących o dwóch głębokościach, które gwarantują dużo miejsca do przechowywania. Chcesz zobaczyć, jak wygląda plan tego mieszkania i co jeszcze w nim zaplanowaliśmy? Zajrzyj do artykułu „Połączenie salonu z aneksem kuchennym”