Przejdź do głównej zawartości

PROJEKT Mierz wysoko

Powierzchnia:
67 m2
Budownictwo:
Nowe
Liczba pokoi:
2
Przeznaczenie:
2 osoby

Jeśli miałybyśmy określić projekt i realizację tego mieszkania jednym słowem, byłoby to: NIETYPOWE. Począwszy od niecodziennej wysokości lokalu — ponad 330 cm, poprzez szereg ciekawych i nowych rozwiązań, po niespotykany zmysł artystyczny naszej klientki. Wkraczałyśmy w tę współpracę z obawą czy uda nam się połączyć funkcjonalność, estetykę, balans kolorów i poczucie przytulności.

Kobieca siła

Kiedy do pracy zabierają się architektki, których głównym założeniem jest wycisnąć z projektowanej powierzchni 200% ergonomii i praktyczności, a do kompletu mają klientkę, która skończyła ASP i jej wzrok wyczulony jest na barwy i kolory, to może powstać tylko coś wspaniałego. Godziny rozmów, negocjacji, dyskusji, wybierania materiałów, szukania tych idealnych połączeń, aż wreszcie ścisła kontrola nad każdym etapem prac przyniosła upragniony finał i radość z efektu. Kiedy bardzo wymagający i wiedzący czego chce klient, na pytanie o zadowolenie z realizacji, odpowiada: „Jest doskonale, czujemy się tu jak w domu”, to pozostaje jedynie poczuć ogromną satysfakcję z dobrze wykonanego zadania i podzielić się zdjęciami z dopracowanego do ostatniego detalu mieszkania.

Nietypowe rozwiązania

Mieszkanie pełne jest nietypowych rozwiązań, które z jednej strony były podyktowane przez wysokość pomieszczeń a z drugiej przez dużą otwartość klientów. Dzięki temu mieliśmy okazję zrealizować drewniane lamele na suficie (i to w latach, kiedy jeszcze nie były tak popularne i znane), ukryte drzwi o niestandardowej wysokości i lustrzaną ścianę z wejściem do łazienki. Nie trudno się domyślić, że takie realizacje lubimy najbardziej!