Przejdź do głównej zawartości

PROJEKT Alicja w krainie czarów

Powierzchnia:
70 m2
Budownictwo:
Nowe
Liczba pokoi:
3
Przeznaczenie:
2 osoby dorosłe + dziecko

Alicja była naszą najbardziej wymagającą inwestorką. W jej nowym, wymarzonym pokoju musiało znaleźć się miejsce nie tylko na jej bajeczny domek-łóżko, ale również zaszczytne miejsce dla jej przyjaciela-królika Filipa. Wynik mógł być tylko jeden — kraina czarów! A że po drodze udało się jeszcze spełnić oczekiwania jej rodziców, wszystkie traktujemy jako miły dodatek do naszej udanej współpracy :)

Mieszkanie matrioszka

Już na etapie projektu zakładaliśmy, że do Alicji i Filipa dołączy kiedyś siostra lub brat, więc mieszkanie musiało być zaplanowane na kilka lat do przodu z możliwością szybkiej i prostej rearanżacji. Zabudowa ścian, sufitów podwieszanych, a nawet instalacja elektryczna zostały tak przemyślane, że w przyszłości z przestronnego salonu można bez problemu wydzielić dodatkową sypialnię. Wystarczy dostawić ściankę, wstawić drzwi i gotowe – mieszkanie z trzy – zmienia się w czteropokojowe.

Rodzinne spotkania

Kuchnia sercem domu? W tym przypadku nie tylko kuchnia, ale przede wszystkim stół, przy którym toczą się najważniejsze rodzinne rozmowy, spotkania z przyjaciółmi, powstają najpiękniejsze rysunki i pokonywane są kolejne rekordy w chińczyka. Bliskość kuchni i półwyspu ułatwia podawanie potraw i napojów a umieszczone z tyłu lustro powiększa optycznie kącik jadalniany i nadaje głębi pomieszczeniu. Przestrzeń czuć nie tylko w tej części domu, ale też w sypialni rodziców, pokoju małej inwestorki i łazience. Czy zauważyliście brak pralki? Schowaliśmy ją w zabudowie meblowej w holu, dzięki czemu łazienka jest nie tylko bardziej reprezentacyjna, ale przede wszystkim funkcjonalna.