Przejdź do głównej zawartości

PROJEKT Najpiękniejsza podróż

Powierzchnia:
80 m2
Budownictwo:
nowe
Liczba pokoi:
3
Przeznaczenie:
2 osoby/para

Naszym głównym celem projektowym było stworzenie wnętrza, które będzie dla mieszkańców bezpiecznym, ciepłym zaciszem, do którego wrócą z utęsknieniem ze swoich wojaży. Zmierzywszy się z szeregiem wyzwań, zaprojektowałyśmy komfortową przestrzeń odpowiadającą na najważniejsze potrzeby naszych Inwestorów. Projekt ten stał się także pewnego rodzaju alegorią ich największej i najpiękniejszej wyprawy spośród wszystkich, czyli wspólnej podróży przez życie.

Praktycznie i stylowo

Bezpośrednio przy wejściu zaprojektowałyśmy obszerną zabudowę meblową z wnęką i siedziskiem, które zaakcentowano fornirem w kolorze dębu. Wykonany na wymiar mebel wykorzystuje przestrzeń wnęki co do centymetra i gwarantuje dużo miejsca do przechowywania. Przedpokój optycznie powiększa lustro znajdujące się na jednym z frontów zabudowy.

Intymna kolekcja

Najważniejszy i najbardziej sentymentalny element tego wnętrza stanowi ściana znajdująca się naprzeciwko łóżka. To na niej została wyeksponowana kolekcja pamiątkowych fotografii powstałych podczas dalekich podróży małżeństwa. Każde ze zdjęć, wykonane przez Panią Inwestor przedstawia jej Męża w charakterystycznej pozie na tle danego miejsca bądź zabytku. Ta niezwykle intymna kolekcja stanowi zdecydowanie „serce” nie tylko tego wnętrza, ale także całego projektu, będąc sentymentalnym dziennikiem podróży przebytych przez tę wspaniałą parę.

Kulinarna zatoka

Kuchnia stanowi zaciszne i przytulne miejsce do przygotowywania posiłków. Obszerna, wykonana na wymiar zabudowa meblowa posiada wiele miejsca do przechowywania i przygotowywania posiłków. Jasnoszara, matowa płyta meblowa została zestawiona z szarym blatem o wysokim połysku oraz dębowym fornirem szafek wiszących.

Prostopadle do ciągu kuchennego ustawiono drewniany stół, z możliwością rozłożenia na większą ilość osób. Umiejscowiony w niewielkiej odległości od otwartej lady kuchennej, pozwala na łatwą komunikację osób znajdujących się w kuchni z tymi, które przy nim zasiadają. Dzięki tej lokalizacji, również wydawanie posiłków bądź odkładanie talerzy po posiłku jest o wiele szybsze.

Relaksujące zacisze

Metraż mieszkania pozwolił nam na efektywne wydzielenie dwóch pomieszczeń sanitarnych: wyposażonej w wannę i prysznic łazienki oraz połączonej z pralnią toalety. Dokonany w ten sposób podział dodatkowo polepszył jakość codziennego funkcjonowania w przestrzeni zamieszkiwanej przez dwójkę osób.

Kluczowy element łazienki stanowi znajdujące się nad umywalką lustro, w rzeczywistości będące płytką szafką wiszącą, za której lustrzanymi frontami ukryta została przestrzeń do przechowywania.