Przejdź do głównej zawartości

PROJEKT Rodzinne Kontrasty

Powierzchnia:
92 m2
Budownictwo:
Nowe
Liczba pokoi:
4
Przeznaczenie:
Rodzina 2 + 2

Rodzinne kontrasty to projekt, który podjęłyśmy dość wcześnie, bo jeszcze na etapie zmian deweloperskich, dzięki czemu wraz z naszymi Klientami mogłyśmy uwzględnić spore zmiany w układzie wnętrza. Klienci zdecydowali się na najkorzystniejszy wariant współpracy, a mianowicie projekt z nadzorem, co gwarantowało im nie tylko profesjonalnie przygotowaną aranżację wraz z niezbędną dokumentacją, lecz także pewność, że cały proces realizacji przebiegnie zgodnie z planem.

Na dobry początek

Strefa wejściowa powinna być funkcjonalna, dlatego ważne jest, aby znalazła się w niej przestrzeń służąca wygodnemu przechowywaniu odzieży oraz miejsce przeznaczone do odkładania bieżąco użytkowanych kurtek i butów. Funkcje te zapewniają zaprojektowane na wymiar meble: obszerna szafa z tapicerowanym siedziskiem we wnęce oraz elegancka komoda.

Energetyzująca kuchnia

Zaprojektowana kuchnia zmieściła nie tylko sporych wymiarów zabudowę, lecz także praktyczny półwysep. Szafki zostały wykonane z fornirowanej płyty oraz białego MDF-u o wysokim połysku, zwieńczone konglomeratowym blatem w grafitowym odcieniu.

Przytulna i praktyczna strefa relaksu

Doskonałym rozwiązaniem w strefie relaksu okazało się zestawienie dwóch sof: narożnej oraz klasycznej. Tę pierwszą odwróciłyśmy plecami do kuchni oraz jadalni, tak aby oddzielić kącik relaksu od pozostałej przestrzeni dziennej. Na dekoracyjnej ścianie z cegły został powieszony telewizor, a po jego lewej stronie pojawiło się lustro.

Czas na przygodę

W centralnym punkcie we wnętrzu powstała na życzenie Klientów wyjątkowa przestrzeń ekspozycyjna w postaci ściany pokrytej magnetyczną farbą, na której została umieszczona kolekcja magnesów przywożonych przez rodzinę z różnych zakątków świata. Ulokowanie ekspozycji „w sercu” mieszkania pozwoli na co dzień cieszyć się jej urokiem.

Odpoczynek w cieniu kwiatów

Zaprojektowana sypialnia stanowi przytulną i wygodną przestrzeń, w której znalazło się komfortowe, dwuosobowe łóżko, obszerna garderoba oraz szykowna toaletka. Ścianę za łóżkiem udekorowałyśmy kwiecistą tapetą, a poniżej umieściłyśmy tapicerowane panele.

Baśniowa podróż w kosmos

Osobne pokoje zapewniły rodzeństwu nie tylko niezbędną prywatność, lecz także możliwość personalizacji danego wnętrza. W ten sposób dziewięcioletnia miłośniczka baśni jako tapetę ścienną wybrała fantastyczną grafikę, a jej pasjonujący się astronomią brat, zdecydował się na zdjęcie kosmosu.

W obydwu wnętrzach nie mogło zabraknąć miejsca na zabawki, gry planszowe a przede wszystkim książki. Meble w pokojach dziecięcych zaprojektowano na wymiar, dzięki czemu maksymalnie wykorzystano metraż pomieszczeń.

Wygodnie i praktycznie

W głównej łazience zmieściłyśmy sporych wymiarów prysznic typu walk-in z odpływem liniowym w posadzce, umywalkę nablatową oraz miskę WC. Obszerne, wykonane na wymiar zabudowy meblowe gwarantują przestrzeń do przechowywania niezbędnych kosmetyków, akcesoriów oraz środków czystości.

Toaleta została wyposażona w pralkę oraz suszarkę automatyczną. Pojawia się także pojemna zabudowa, w której z łatwością zmieszczą się niezbędne detergenty oraz kosze na brudne ubrania.