Przejdź do głównej zawartości

PROJEKT Żurawie origami

Powierzchnia:
96 m2
Budownictwo:
Nowe
Liczba pokoi:
4
Przeznaczenie:
Rodzina 2 + 1

Znakiem rozpoznawczym tego projektu są ptaki, obecne na tapetach w niemalże każdym pomieszczeniu w towarzystwie śmiałych odcienie granatu, różu i szarości. Zaaranżowana w ten sposób przestrzeń buduje harmonijny i szykowny nastrój we wnętrzu. W aranżacji nie mogło zabraknąć także funkcjonalnych rozwiązań oraz komfortowego wyposażenia.

Dobry początek

Pierwszy etap pracy nad projektem stanowiły zmiany względem układu mieszkania zaproponowanego przez dewelopera. Aby zwiększyć funkcjonalność jednej z łazienek, powiększono ją kosztem kuchni i korytarza. Ponadto, wydzielono również niewielkie i praktyczne pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na pralnię.

Wygodnie i kolorowo

Kluczowy element przestronnego holu stanowi pojemna zabudowa meblowa wykonana na wymiar przez stolarza. Jej dodatkowy smaczek to zintegrowane z meblem, tapicerowane siedzisko w formie wnęki. Na podłodze pojawia się praktyczna, jasnoszara płytka, którą w pozostałej części mieszkania zastąpiono dębowym parkietem o klasycznym układzie.

Harmonia na co dzień

Otwarta przestrzeń dzienna składa się ze strefy relaksu, jadalni oraz kuchni. Główny akcent stanowi ściana z telewizorem pokryta tapetą z żurawiami. Jej wzór jest na tyle elegancki i stonowany, że nie rozprasza podczas oglądania telewizji. W salonie nie mogło zabraknąć sofy w bladoróżowej kolorystyce wzbogaconej błękitnymi i granatowymi akcentami.

Znajdująca się tuż obok jadalnia została wyposażona w drewniany stół z krzesłami, nad którym zawisły dwie oprawy oświetleniowe. Ogromny atut przestrzeni dziennej stanowią okna obficie doświetlające całe wnętrze.

Kuchnia otwarta na kolor

Przeprowadzone zmiany w układzie mieszkania doskonale wpłynęły na funkcjonalność zaprojektowanej kuchni. Modyfikacje te pozwoliły na zaprojektowanie komfortowej w użytkowaniu, zabudowy kuchennej w kształcie litery U. Na uwagę zasługuje także odważna i oryginalna kolorystyka mebli oraz detale takie jak złota armatura oraz uchwyty.

W stronę słońca

Główną ścianę w sypialni zdobi tapeta z ptasim motywem, na której tle stanęło wygodne łóżko. Znajdujące się na tej ścianie drzwi do garderoby zostały pokryte tapetą, co sprawia, że są niemalże niewidoczne, a wzór okładziny ściennej zachowuje swoją ciągłość. Na uwagę zasługuje także wykonana na zamówienie przez stolarza szafa połączone z toaletką.

Praktyczne rozwiązanie

Jedno z pozostałych pomieszczeń to gabinet z funkcją pokoju gościnnego. Wyposażony został w dwa biurka, składaną sofę z funkcją spania oraz mieszczący obszerną kolekcję literatury, regał.

Bajkowa kraina

Pokój dziecięcy to przyjemne i stonowane wnętrze dedykowane dla najmłodszego domownika. Baśniowy nastrój podkreśla subtelna tapeta przedstawiająca leśne zwierzątka.

Domowe SPA

Marzeniem większości klientów jest posiadanie łazienki wyposażonej zarówno w wannę, jak i kabinę prysznicową. Nie inaczej było w tym wypadku, tym bardziej że zaplanowane zostały dwa pomieszczenia tego typu.

Na korzyść obydwu z nich niewątpliwie wpływa przeniesienie pralni do osobnego pomieszczenia. Dzięki temu w łazienkach zastosowano wygodniejsze wyposażenie oraz zadbano o komfortowe odstępy pomiędzy poszczególnymi obiektami.

Żurawie Origami

Pojawiające się na tapetach żurawie to nie tylko elegancka i atrakcyjna wizualnie aranżacja, lecz również nawiązanie do azjatyckiej symboliki. Ptaki te utożsamiane są z dobrem, harmonią oraz pomyślnością, czyli tym, co chciałybyśmy, aby towarzyszyło naszym Klientom na co dzień w ich nowym lokum.